Kavos aparato nukalkinimas

Kavos aparato nukalkinimas yra ypač svarbi procedūra siekiant, kad kavos aparatas tarnautų ilgą laiką ir gamintų kokybišką kavą kiekvieną dieną. Kalkės kavos aparate susikaupia todėl, kad kaitinamas vanduo išskiria kalcio karbonatą, kuris kaupiasi kavos aparato vamzdeliuose, taip užkišdamas sistemą ir lėtindamas kavos aparato procesus, dėl kurių kavos aparatui prireikia daugiau laiko pagaminti puodelį kavos. Kalkės prailgina kavos gaminimo procesą, todėl sunaudojamas papildomas energijos kiekis (tai reiškia ir papildomas išlaidas). Didelis kalkių kiekis kavos aparate nulemia ir prastą pačios kavos skonį.

KALKĖS
Jūsų kavos aparato karštųjų dalių viduje kaupiasi mineralai, kurie vadinami kalkėmis. Šis terminas kilęs iš pasaulio vietovių, kuriose vanduo yra labai kietas ir jo sudėtyje yra didelė kalkių koncentracija. Bet koks, nuo kaitinimo, tirpale atsirandantis mineralas gali nusėsti ant Jūsų kavos aparato dalių, talpinančių vandenį. Tai paveikia Jūsų virintuvą (vandens šildytuvą), siurblius ir bet kurias kitas dalis, kurios turi sąlytį su vandeniu, jį varinėja. Įprastai, vandeniui laikyti skirtos vietos, tokios kaip virintuvas, kenčia labiausiai. Dėl to prireikia kavos aparatų nukalkinimo.

 

 

 

 

 

 

AR KALKĖS KAVOS APARATUOSE — PROBLEMA?
Kalkių kaupimasis lėtina vandens pratekėjimą, cirkuliaciją ir mažina virintuvo pajėgumą, ilgainiui kavos aparatas sugenda. Kai kurie virintuvai sukaupia tiek kalkių, kad jos ima trukdyti pašildyti vandenį. Be to, kalkės gali tapti ir prasto kavos skonio priežastimi. Ruošiant kavą aparatu, kurio vandens sistema prižiūrima netinkamai, kyla grėsmė atsirasti kavos rūgštumui.

PREVENCINIAI VEIKSMAI — PADEDANTYS IŠVENGTI KAVOS APARATO KALKĖJIMO
Siekdami išlaikyti savo turimo kavos aparato ilgaamžiškumą, būtinai turite atlikti prevencinius veiksmus. Tai yra būtina tam, kad kava, kurią gaminate savo aparatu, būtų tobulos kokybės ir nepriekaištingo skonio, o aparatas veiktų tinkamai.

 1. Galite užkirsti kelią kalkėjimui naudodami filtruotą (nedistiliuotą) vandenį.
 2. Naudokite Jūsų kavos aparato gamintojo filtrus, pritaikytus būtent Jūsų naudojamam kavos aparato modeliui.
 3. Rekomenduojama kartas nuo karto atlikti kavos aparato nukalkinimą.

KAIP DAŽNAI REIKALINGAS KAVOS APARATŲ NUKALKINIMAS?
Laiko tarpai tarp nukalkinimų priklauso nuo kelių veiksnių. Du pagrindiniai veiksniai, lemiantys laiko intervalus tarp nukalkinimų:

 1. naudojamo vandens kokybė;
 2. vandens, tekančio kavos aparato detalėmis, kiekis.

Kavos aparatų nukalkinimas būtų reikalingas kur kas rečiau jei atsižvelgtumėte į šiuos du faktorius.

1. Naudojamo vandens kokybė
Vieni žmonės, kavos ruošimui automatiniu aparatu, naudoja vandenį iš čiaupo (gręžinio vandenį siurbiamą tiesiai iš žemės), jiems kavos aparato nukalkinimas reikalingas kas mėnesį. Kiti žmonės naudoja vandens filtrus, jiems kavos aparatų nukalkinimas reikalingas tik kas metus. Galite atlikti vandens kietumo testą ir įvertinti, kaip dažnai Jums derėtų nukalkinti savo kavos aparatą. Taip pat, geras vandens kietumo indikatorius yra Jūsų virdulys: jei kalkių nuosėdos gausiai kaupiasi virdulyje, galite būti tikri, kad jos kaupiasi ir Jūsų automatinio kavos aparato viduje.

Kietas vanduo yra pagrindinė priežastis, kuri sukelia daugiau nei 80 procentų kavos aparatų gedimų. Išspręstas kieto vandens klausimas prailgins Jūsų kavos aparato gyvenimą net iki 300 procentų, o tuo pačiu dar ir sutaupysite pinigų bereikalingam kavos aparato remontui. Siekdami daugiau sužinoti apie Jūsų naudojamą vandenį, galite kreiptis į mus ENJOY komandos kontaktais ir mes suteiksime Jums reikalingą konsultaciją.

 

2. Naudojamo vandens kiekis
Pavyzdžiui, jei naudojate mažiau vandens, dažniausiai gerdami espresso, kavos aparato nukalkinimas Jums bus reikalingas rečiau, o jei naudojate daugiau vandens, dažniausiai gamindami cappuccino, — nukalkinti kavos aparatą teks dažniau.

 

AUTOMATINĖ NUKALKINIMO PROGRAMA
Paprastai automatinių kavos aparatų nukalkinimas vyksta pagal tiksliai pranešamą laiką, kadangi juose yra įdiegta automatinė nukalkinimo programa. Kalkių šalinimo procedūra namuose turėtų būti atliekama periodiškai: laiko tarpai tarp nukalkinimų gali vyrauti nuo 1 iki 6 mėnesių, priklausomai nuo vandens kietumo ir kiekių. Biuruose periodai tarp nukalkinimų vidutiniškai trunka 3-4 mėnesius.

Prieš atliekant kavos aparato nukalkinimo procedūrą:
1. Būtinai pasidomėkite savo kavos aparato modeliu. Instrukcijoje parašyta, koks nukalkinimo metodas yra tinkamiausias būtent Jūsų kavos aparato modeliui;
2. Sužinokite, kokiais laiko tarpais turi būti atliekamas Jūsų kavos aparato nukalkinimas. Tai taip pat turėtų būti parašyta instrukcijoje.

ATLIEKANT KAVOS APARATO NUKALKINIMĄ
REIKIA PASIRINKTI TINKAMAS PRIEMONES

Norint teisingai atlikti kavos aparato nukalkinimo procedūrą, reikia žinoti keletą svarbių dalykų. Netinkamas kavos aparato nukalkinimas gali pakenkti aparato mechanizmui, kad taip nenutiktų — kavos aparato nukalkinimo procedūrai naudokite TIK specialiai kavos aparatams skirtas nukalkinimo priemones.
Tinkamiausios priemonės – specialūs kavos aparatų nukalkintojai:

 • kavos aparatų nukalkinimo skystis (citrinos rūgšties pagrindo tirpalas);
 • ir kavos aparato nukalkinimo tabletės.

Mūsų parduodami JURA modeliai naudoja nukalkinimo tabletes, o Philips Saeco kavos aparatai - skystį. Paprastai gamintojai turi savo specialius nukalkintojus, skirtus jų sukurtiems kavos aparatų modeliams. Dėl to, prieš pirkdami kavos aparato nukalkintoją, pasidomėkite koks yra tinkamiausias būtent Jūsų kavos aparato modeliui.

Kavos aparato nukalkinimas actu
Daugumai žinoma priemonė nuo kalkių – actas, tačiau kavos aparato nukalkinimas actu – netinkamas metodas. Actas kavos aparato vamzdeliuose palieka stiprų kvapą, taip pat, prastai išskalavę actą, kavoje galite jausti acto skonį. Be to, kavos aparato nukalkinimas actu gali pakenkti Jūsų kavos aparatui. Vietoje acto naudokite kavos aparatų nukalkinimo skystį, tabletes ar tirpalus. Visi nukalkinimo būdai, naudojant specialias priemones, tausoja Jūsų aparatą, priešingai nei kavos aparato nukalkinimas actu.

KAIP NUKALKINTI KAVOS APARATĄ?
Jeigu esate įsitikinę, kad jau atėjo metas nukalkinti aparatą arba Jūsų turimas automatinis kavos aparatas rodo signalus, kurie praneša apie kavos aparato nukalkinimo būtinumą — atidžiai laikykitės šių žingsnių. Tokiu būdu greitai, lengvai ir kokybiškai atliksite kavos aparato nukalkinimą.

 1. Visų pirma išjunkite savo turimą kavos aparatą.
 2. Ištraukite kavos aparate esantį vandens indą. Kruopščiai jį praskalaukite ir įpilkite vandens.
 3. Jeigu Jūsų turima nukalkinimo priemonė skysta – įpilkite į turimą vandens indą, jeigu kieta ar biri – įdėkite.
 4. Perskaitykite kavos aparato nukalkintojo naudojimo instrukciją.
 5. Jei Jūsų nukalkinimo priemonė skysta — indą su nukalkinimo tirpalu galite iš kart dėti atgal į kavos aparatą ir jį įjungti. Jeigu Jūsų priemonė kieta ar biri — palaukite kol ištirps. Naudokite kambario temperatūros vandenį.
 6. Automatiniai kavos aparatai sekančius nukalkinimo veiksmus atlieka patys. Jeigu Jūsų turimas aparatas nėra automatinis — sekite tolimesnes instrukcijas.
 7. Iš savo kavos aparato išleiskite dalį vandens ir palaukite apie 10-15 minučių (pasidomėkite kas parašyta ant Jūsų naudojamo nukalkintojo pakuotės).
 8. Pakartokite vandens išleidimo procesą dar keletą kartų su maždaug 10 minučių laiko intarpais. Kartokite šią procedūrą tol, kol Jūsų kavos aparate visiškai nebeliks vandens.
 9. Išimkite vandens indą, praskalaukite ir įpilkite švaraus vandens.
 10. Atlikite vandens išleidimo procesus dar keletą kartų, tik nenaudodami nukalkintojo. Taip iki galo iš sistemos pašalinsite nukalkinimo produkto likučius.

Siekdami turėti kokybiškai veikiantį kavos aparatą, privalote ne tik periodiškai atlikti nukalkinimą, bet ir sąžiningai valyti kavos aparato išorę ir jam priklausančias detales. Išorė valoma tam skirtomis specialiomis šluostėmis. Reikia nepamiršti, kad nemaža dalis sunkiau pašalinamų nešvarumų ir bakterijų kaupiasi pačiame kapučinatoriuje, todėl jo valymui naudokite specialų kapučinatoriaus valymo skystį. Tinkamai prižiūrėdami kavos aparatą, galėsite mėgautis kokybiška, aromatinga, skania kava, o Jūsų investicija į kavos aparatą bus vertinga ir ilgalaikė.

Štai ir sužinojote, kaip žingsnis po žingsnio nukalkinti kavos aparatą. Laikydamiesi šių instrukcijų išvengsite daug bereikalingų problemų, gardžia kava džiaugsitės bent keletą metų ilgiau.

 

Nerandate, ko ieškote? Reikia patarimo? Klausome Jūsų :) +370 644 80008, +370 601 46591